Aktuálně ze světa golfu

  • Golfistka Klára Spilková začala dobře svůj první letošní turnaj na okruhu LPGA. Češka zahrála ve čtvrtek na Havaji tři rány pod par a na Lotte Championship je na děleném 27. místě. V čele jsou Američanka Brittany Altomareová a Yuka Sasová z Filipín se skóre -8. O ránu zpět je na […]
  • Japonec Hideki Macujama se stal prvním asijským vítězem golfového majoru Masters. Zelené sako si na hřišti v Augustě vybojoval díky celkovému skóre -10 a s náskokem rány před nováčkem v turnaji Američanem Willem Zalatorisem.
  • Japonský golfista Hideki Macujama má šanci stát se prvním asijský vítězem majoru Masters. Po sobotním třetím kole v Augustě, které narušila bouřka, se dostal do čela turnaje a do finále půjde s náskokem čtyř ran před čtveřicí pronásledovatelů.
  • Anglický golfista Justin Rose je i v polovině Masters v čele pořadí, ale jeho náskok se po druhém dni v Augustě ztenčil ze čtyř ran na jednu. Titul už s jistotou neobhájí Američan Dustin Johnson, který neprošel cutem a o víkendu už si nezahraje.
  • Precizní Justin Rose rozjel parádně golfový major Masters. Zatímco ostatní hvězdy se na náročném hřišti v Augustě ve větrných podmínkách spíše trápily, Angličan dokončil první den se skóre -7 a vypracoval si náskok čtyř ran.
  • Americký golfista Dustin Johnson nezačal cestu za obhajobou zeleného saka na Masters nejlépe a první kolo obešel s dvěma ranami nad par. Na tvrdých greenech připravených pro 85. ročník majoru v Augustě zatím dohráli nejlépe se skóre -3 Japonec Hideki Macujama a překvapivě Američan Brian Harman.
  • Už je jasno. Příčinou únorové dopravní nehody slavného golfisty Tigera Woodse bylo nezvládnutí vozidla v nepřiměřené rychlosti. Pětačtyřicetiletý Američan jel po svažujícím se zatočeném úseku silnice u Los Angeles, kde je maximální povolená rychlost 70 km/h, rychlostí až 140 km/h. Dnes o tom informoval šerif Los Angeles County Alex Villanueva.
  • Ten má ale páru! „Kdybych něco takového zkusil já, okamžitě bych skončil v nemocnici,“ prohlásil jeden ze sportovních komentátorů po shlédnutí videa, na kterém je zachycen trénink golfové hvězdy Brysona DeChambeaua.