Aktuálně ze světa golfu

• Golfista Ondřej Lieser zahrál ve 3. kole turnaje European Tour na Mallorce svůj nejlepší výsledek a dostal se na skóre přesně v normě hřiště. Před závěrečným nedělním kolem patří třicetiletému účastníkovi olympijských her v Tokiu dělené 57. místo.
  • Český golfista Ondřej Lieser zahájil turnaj série European Tour na Mallorce v paru. Třicetiletý účastník olympijských her v Tokiu zahrál úvodní kolo na 70 ran a figuruje na děleném 66. místě, zhruba v polovině startovního pole. Se skóre minus osm vede Dán Jeff Winther.
  • Severoirský golfista Rory McIlroy ovládl díky vydařeným posledním dvěma kolům CJ Cup a připsal si jubilejní dvacátý triumf na okruhu PGA v kariéře. McIlroy v Las Vegas odrazil závěrečný nápor místního Collina Morikawy, jehož v součtu čtyř kol porazil o jediný úder. O třetí místo se podělili další Američané Keith […]
  • Český golfista Gordan Brixi skončil na turnaji European Tour v Madridu po dvou kolech na posledním 131. místě. Devatenáctiletý hráč zapsal po polovině Open de Espaňa deset ran nad normu hřiště, cut byl v paru.
  • Bývalá profesionální golfistka Paige Spiranacová je ve skutečnosti známější jako hvězda sociálních sítí, nicméně na charitativním turnaji v Bedford Hills se jí povedl husarský kousek. Osmadvacetiletá Američanka zahrála hole-in-one, tedy poslala míček do jamky jediným úderem z odpalu. Ohromila tím i Garyho Playera, devítinásobného vítěze prestižních turnajů kategorie major.
  • Americký golfista Sam Burns pět měsíců po premiérovém triumfu na PGA Tour získal další trofej v Jacksonu. Na tamním turnaji Sanderson Farms Championship zvítězil se skóre -22 o jednu ránu před krajany Nickem Watneym a Cameronem Youngem. Pětadvacetiletý Burns rozhodující body zahrál na závěrečné devítce, kdy se mu povedla čtyři […]
  • Finálový turnaj golfového seriálu Czech PGA Tour vyhrál Gregg Lavoie. V Česku působící Američan a trenér Kláry Spilkové ovládl akci Portiva Golf Trophy v rozstřelu, v kterém v sobotu porazil domácí profesionály Stanislava Matuše a Štěpána Daňka. Celkovým vítězem série se stal znovu po třech letech Filip Mrůzek.
  • Golfistka Klára Spilková neprošla na turnaji LPGA v Galloway v New Jersey cutem. Šestadvacetileté olympioničce nevyšlo druhé kolo, v němž zahrála pět ran nad par. S celkovým výsledkem +5 obsadila 110. místo.